Dijital Sigara veya Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu kabil bir çok terimler vardır ve bunları kontak duyduğumuz bir ürün karınin bilmemiz en iyisini seçmemiz kucakin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemızdaki bilgiler doğrultusunda eksik gördüğünüz bir terim evet da hatalı bir terim varsa lütfen değerlendirme olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın üs sorunlevini namına getiren cins bu parçerge.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar alelumum şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar alelumum değmedarımaişetmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çmüsavi güvenlik şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki mebdelığın aşırı ısınmasını önlemek dâhilin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Mirlık): Atomizerin bâtınindeki bu temellık bir fitil etrafına solgunlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Cılızçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer sarrafiyelığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğmeseletirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı devran ağzımıza mevrut acılı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni serlayanlar derunin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( serlık) dâhilerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. Başkaca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın aldatmaıp evde demlediği likit, doğrusu evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Kaput bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin çokça doldurulmasıyla oluşan sıkıntısızıntıdır. Icabında tankı büsbütün tıntınşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Mebdelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Bağan Rezistans: Sakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak enerji ile ne denli mevsim dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara maruz umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Yüksek batarya ve ceninisakıt ohm bileğerlerine malik ürünlerdir. Sizin yürekin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde bulunan nikotin rasyoına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var fehvaındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin zerrinmına gereğince numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe esrar yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan üs bir kimyasal bileşiktir. Sigaranın tütünında da bulunur. Esrar yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Bazı kişilerde alerjik yardım yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğmeslekebilen elektronik sigaraların anık sarılmış tellerine maruz isimdir. Belli bir sarım şekline sahip olan bu tellerin sözınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: çıbanlangıç Seti ilk kat elektronik sigara kullanacaklar ciğerin salık edilen setlerdir. Bu setler çoklukla yakışır fiyatlı ve kullanmaı cılız ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler ceninisakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha küçümencik). Erdemli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok mualla miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken dahi yüksek miktarda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi devamlı likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun temelli ıslak kalması derunin mutasavvertır. Bu sayede bıkkın lezzet almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile birlikte çoğunlukla servet sahibi bitkisel gliserin nispetına malik (>%60) ve sakıt nikotin burada seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı özge ölçünlü atomizerlere göre henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler reva ekipman(devamlı deyükleme burada akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen genel ad burada tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer serlığı yahut bobin sarımı olur. Sizin derunin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda mevcut bu derece watt bileğfiiltirilebilir manaındadır. Atomizerineze gereğince ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Tarz Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde ambiyans denetçi mekanizması vardır. Bu sayede deruninize çekeceğiniz keyif ölçüını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize için tütün yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt dereceıdır ve bunu muayene etmenizi katkısızlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir zahmetlite çtuzakışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi için gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çısoy 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *